TEKNOLOJİ TASARIM

AnasayfaGaleriSSSAramaTIKLA İZLEKayıt OlGiriş yapİLETİŞİM
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Admin

çağrı

havvaozcelix

beza

prof.emreoktay

sebostan07

darklord

03ebru03

TAKM

Evren Uysal

Anahtar-kelime

Paylaş | 

892 Melisa Turhaner

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
melisa
b>Aktif-Üye!

rep puanı ver : 31
REP PUANI : 3
sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 6:04 pm

Tarih:01/04/2010
Sevgili Günlüğüm,
bugün öğretmen dosyaları teslim etmeyenlerin dosyasına baktı haliyle benimkisinede.. bugün 1 nisan olduğu için semih başını bağlıyıp gelmiş sınıftayken teknoloji tasarım odasına geldi. şaka yapmak istemiş ama güldüğü için bütün çabası gitti. ingilizce öğretmenimizede yapcaktık daha doğrusu yaptık. doğanla semih kavga etti dedik ama 7/B den bi çocuk söylemiş hocam 1 nisan diye bi de o kadar uğraşmıştık ya batikon yere bile kan yapmıştık...bugün çok güzeldi... Very Happy
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 5:59 pm

Tarih:25/03/2010
Sevgili Günlüğüm,
bu hafta öğretmenimiz dosyaları inceledi ona göre not verdi ama 2.ders Türkçe yazılısı olduğumuz için bana sıra gelmedi. ben son sıralardayımda:/
bu yüzden gelecek hafta hem ürünümü hemde dosyamı teslim edeceğim..Very Happy
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 5:58 pm

Tarih:18/03/2010
Sevgili Günlüğüm,
Bu hafta tasarımlarımızı gösterdik. Ben kağı düzleştirici yaptım. Bunu yaparken pil,kablo,kapak(su şişesi,kola) küp tahta gibi bir nesne(kalemlik) destek için silindir bir parça ve küçük elektrik motoruna bir de çiviye ihtiyacım oldu.
*küp nesnenin üzerine bir düzenek hazırlamak için
*kapağı çiviyle sabitledim
*kağıdı düzleştirirken uçmaması için kapağın önüne silindir parçayı destek haline getirdim.
*küpün içine çalışması için kapağın altına küçük elektrik motorunu koydum.
*pillerede aktararak çalışmasını sağladım.

öğretmenimiz beğendi.ben birde kavanoz açacağı yapmıştım.süngerin üzerine bez yerleştirip dikmiştim ama bu 8. sınıfların ambalaj konusuna girermiş.öğretmen bunu da beğendi. 8. sınıflara göstermek için aldı.gelecek hafta kağıt düzleştirme makinesinide alacak. bu hafta katon kutu bulamadığımız için almadı. dosyalarıda gelecek hafta vereceğiz.yani gelecek hafta bu konu sanırım bitiyor... Very Happy hee.unutmadan teknoloji tasarım sergisi yapılacak ama günü ve yeri belli deği..!!?

byee..
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 5:45 pm

Tarih:11/03/2010
Sevgili Günlüğüm,
Bu hafta yazımız bittiği için fikir alışverişinde bulunduk. Ben hala bir fikir bulamadım. Biliyorum bir sürü sorun var ama hangisini kullanacağımı bilmiyorum.
2.dersimiz her zamanki gii kitap okuma saatiydi. Ben Mavi Saçlı Kız diye bir kitap okuyorum.Güzel bir kitap çok beğendim...
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 5:42 pm

Tarih:04/03/2010
Sevgili Günlüğüm,
Yazımızı bu haftada yazdık. Öğretmen gelecek hafta dosyaları isteyince herkes geç yazdık diye itiraz etti. Öğretmende 1 hafta daha süre verdi. Yani 2 hafta sonra dosyalarımızı teslim etmemiz. gerek.
Ho$ç@K@L...
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 5:40 pm

Tarih:25/02/2010
Sevgili Günlüğüm,
Bu hafta yazdığımız yazıya devam ettik. Doğukan sayesinde fazladan yazmışız. Teneffüste herkesten dayak yedi tabii... Very Happy
2. ders test çözdüm. Artık gün gün farklı derslerden soruçözüyorum. Bugün Türkçe testi çözdüm.
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 4:25 pm

Tarih:18/02/2010
Sevgili Günlüğüm,
Bugün Tasarım Süreci'ni ayrıltılı/maddeleri açıklayarak-nelerden bahsettiğini- yazdık. Artık 2. dersler kitap okuma ya da test çözme saatimiz.
Ben bu hafta kitap okudum...

Good Bye.!. Hoşçakal.!. ...
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 4:22 pm

Tarih:11/02/2010
Sevigili Günlüğüm,
15 günlük yarıyıl tatilinden sonra bu hafta öğretmenimiz ödevlerimizi/bu yılki not alacağımız konuyu verdi. Tasarım Süreci'ni de yazdıktan sonra zil çaldı.
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 3:41 pm

Tarih:07/01/2010
Sevgili Günlüğüm,
Bu hafta Kübra öğretmenimizin işi olduğu için Nilgün öğretmen dersimize girdi. Bu yüzden geçen yılki sorun ve bu yıl o soruna bulduğumuz çözümleri sınıfa sunduk Bana sıra gelmediği için anlatamamıştım ama bu hafta anlatma fırsatı bulabildim.

Yarın okullar yarıyıl tatiline giriyorrr..!!! I love you
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 3:36 pm

Tarih:31/12/2009
Sevgili Günlüğüm,
Bu hafta öğretmenimiz geçen yılki sorunumuzdan farklı yeni bir sorun bularak bu konu üzerinde çözüm yolu bulmamızı istedi. E tabi bende geçen yılki çözümüm hakkındaki değişiklikleri sınıfla paylaşamadım..

Bu yılın Kurgu Kuşağı:
Sorun: Tebeşir tozlarının üzerimize gelmesi
Çözüm:Kokusu ve içindeki maddeler yardımıyla tebeşir tozlarını üzerimizden düşüren bir parfüm üretilir. Bu parfümü bir kere sıktığımızda gün boyu üzerimize tebeşir tozu gelemez. Hem güzel kokusuyla hemde tebeşir tozlarından kurtulmak nedeniyle öğretmenler ve sınıf başkanı/sınıf yard. için güzel bir tasarım olabilir.

-Şahsen benim üzerim tebeşir tozundan geçilmediği için özellikle enim gibiler için süper bir tasarım../ düşünce..- Very Happy cheers
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 3:28 pm

Tarih:24/12/2009
Sevgili Günlüğüm,
Bu hafta sorunlarımızın bu yılki çözümleri hakkındaki görüşlerimizi sınıfla paylaştık. Daha doğrusu bana sıra gelmedi ama gelecek hafta sanırım bende anlatırım. Question confused
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Nis. 06, 2010 3:25 pm

Tarih:17/12/2009
Sevgili Günlüğüm,
bugün öğretmenimiz geçen yılki yaptığımız sorunları ve çözümlerini yazıp bu yılda aynı sorun üzerinde değişik bir çözüm yolu bulmamızı ve daha sonra bunun resmini çizmemizi istedi.Benim sorunum Çevre Kirliliği... cyclops
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   C.tesi Nis. 03, 2010 5:00 pm

Tarih:17/12/2009

Geçen senenin Kurgu Kuşağı:
Sorun Nedir?:Çevre Kirliliği
Çözüm:Çevre Kirliliği'ni önlemek için daha çok çöp, kutuları daha çok ağaçlandırma yapılmalı. Tabelalar olmalı ya da çoğaltılmalı. Robot tasarlayarak insanları uyarıcı ve yere çöp atmamalarında yardımcı olunmalı.

Bu yılın Kurgu Kuşağı:
Sorun:Çevre Kirliliği
Çözüm:Bir alarm sistemi kurulabilir. Kaldırımların ve çöp kutularının çevrelerine alarmlar yerleştirilecek. Çöp tenekelerinin içine, kaldırımların ve yolların altına olmak üzere bir alarm sistemi düzenlenebilir. Yere çöp atıldığında ya da çöp kutusu yerine çevrelerine atılan çöp, alarm sistemi olduğu için çalmaya başlayacak. Bu insanlar tarafından da duyulacak eğer çöp hala kaldırılmamışsa oradaki alarm sistemi gerekli yerlere iletim yapacak ve görevliler yardımıyla çöpü yere atan kişiye ceza verilecek.
Böylece uyarılan çevre canavarı ömlem alarak çevre dostluğuna adım atmış olacak.
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Perş. Ara. 10, 2009 12:49 pm

Tarih:10/12/2009

Sevgili Günlüğüm,

Bu hafta hasta olduğum için okula gidemedim. Bu yüzden Teknoloji Tasarım dersine giremedim...
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Perş. Ara. 10, 2009 12:44 pm

Tarih:03/12/2009

Sevgili Günlüğüm,
Bu hafta öğretmenimiz ve sınıftaki kızlar(tuğba,ben,dudu) öğrencilerin yaptığı tasarımları Teknoloji Tasarım Panosu'na astık. Ama okuldaki pano 2 tane olduğu için hepsi yetmedi. Güzel,temiz ve ilginç olan tasarımları seçerek onları astık. Sınıftaki panoya da 6. sınıfların tasarımları asıldı. Okuldaki panoya asılanların içinde benim tasarımım da vardı.
Bu hafta da böyle geçti gitti...
Hoşçakal..

En son melisa tarafından C.tesi Nis. 03, 2010 4:50 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Perş. Ara. 10, 2009 12:44 pm

Tarih:03/12/2009

Sevgili Günlüğüm,
Bu hafta öğretmenimiz ve sınıftaki kızlar(tuğba,ben,dudu) öğrencilerin yaptığı tasarımları Teknoloji Tasarım Panosu'na astık. Ama okuldaki pano 2 tane olduğu için hepsi yetmedi. Güzel,temiz ve ilginç olan tasarımları seçerek onları astık. Sınıftaki panoya da 6. sınıfların tasarımları asıldı. Okuldaki panoya asılanların içinde benim tasarımım da vardı.
Bu hafta da böyle geçti gitti...
Hoşçakal..

En son melisa tarafından C.tesi Nis. 03, 2010 4:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Perş. Kas. 26, 2009 4:19 pm

Tarih:26/11/2009
Sevigili Günlüğüm,

Bu hafta bayram olduğu için 3 ders yapıldı. Ama ben hasta olduğum için okula gidemedim.
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Perş. Kas. 26, 2009 4:17 pm

Tarih:19/11/2009
Sevgili Günlüğüm,
Bu hafta 2 ders boyunca öğretmenimiz dosyalara baktı. Ayrıca dosyanın içinde bulunan bilim adamı ve bir buluş hikayesinide bizlere anlattırdı. Benim dosyamda sadece ürünümün fotoğrafı eksikti. Notlarımız daha okunmadı. Bu yüzden kaç aldığımı bilmiyorum.. HOŞÇAKAL...
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Kas. 17, 2009 7:27 pm

Tarih:12/11/2009

Sevgili Günlüğüm,

Bu hafta, ilk ders eksik olan birimleri hazırladım. Ayrıca öğretmenimiz gelecek hafta dosya teslim edeceğimiz için nasıl hazırlayacağımızı, nelerden-nasıl puan alacağımızı söyledi. İkinci ders, geçen hafta oluşturacağım düzenin nasıl olduğunu unuttuğum için yeni bir düzen bulmaya çalıştım. Başka bir şekil daha buldum. Onu da birleştirseydim düzenim hazır olacaktı ama zil çaldığı için yetiştiremedim.
Hoşçakal...
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Kas. 17, 2009 7:20 pm

Tarih:05/11/2009

Sevgili Günlüğüm,

Bu hafta yaptığım birimlerin 3'er tanesini iç içe koyarak tekrar bir birim oluşturdum. Öğretmenimle beraber nasıl bir düzen yapabiliriz diye düşündük ama son yaptığım birimden 3 tane daha yapmam gerek. Aynı olanları ayırdık artık onları da gelecek hafta birleştirerek bir düzen oluşturucam.
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Salı Kas. 17, 2009 7:12 pm

Tarih:29/10/2009

Sevgili Günlüğüm,
Bugün cumhuriyet bayramı nedeniyle tatil olduğu için ders işlemedik.
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Perş. Ekim 22, 2009 2:00 pm

Tarih:22/10/2009
Sevgili Günlüğüm,

Bu hafta turuncu kartonları da kestim. Öğretmene gösterdim. Değişik şekillerde iki turuncunun üzerine bir yeşil ya da iki yeşilin üzerine bi turuncu koyarak birleştirdim. Teker teker birleştirmek yerine hepsini birleştirip sonra düzenimi oluşturucam. Daha hepsini bitirmedim ama öğretmen daha uzun bir süre olduğunu söyledi ve gelecek haftada yapacağımızı söyledi. Ayrıca bu hafta öğretmen tek tek resmimizi sonrada birimlerimimizle fotoğrafımızı çekti.
Hoşçakal...!
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Perş. Ekim 22, 2009 1:50 pm

Tarih:15/10/2009
Sevgili Günlüğüm,

Bu hafta birimlerimi çoğaltmaya devam ettim. Öğretmen tek tek kesmek yerine bütün kartonu karelere ayırıp ondan sonra kesebileceğimin daha kolay olacağını söyledi. Benden ilk önce yeşil kartonu karelere ayırdım ve kestim. Yeşil karton bitti. Turuncularıda kareler halinde çizdim ama keseceğim sırada zil çaldı. Gelecek hafta onlarıda kesip bir düzen oluşturmak için birimlerimi birleştiricem.
Hoşçakal...
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Perş. Ekim 22, 2009 1:42 pm

Tarih:08/10/2009
Sevgili Günlüğüm,

Bu hafta birimimi düzelterek öğretmenime gösterdim. Öğretmenimde şeklin büyük olduğunu söyledi. Bende kenarlarını ilk önce 8 cm.'e sonrada 6 cm.'e kadar kısalttım. Yine birisi çok büyük birisi çok küçük olunca 7 cm. yaptım. 7 cm. olunca biraz daha iyi oldu. Artık birimimi buldum ve kartonla kesmeye başladım. Ama bugün sadece 4 tane kesebildim. Gelecek hafta diğerlerinide kesicem.
Hoşçakal...!
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   Perş. Ekim 22, 2009 1:27 pm

Tarih:01/10/2009
Sevgili Günlüğüm,

Bu hafta yeşil-turuncu kartonlar getirmiştim. Ama daha birimimi belirlemediğim için bir şey yapamadım. Ne yapacağıma karar vermek için karalama kağıdıyla bir birim bulmaya çalıştım. Bir kenarı 10 cm. olan kareler yaparak katladım, birleştirdim. Bir birim ortaya çıkarttım. Öğretmen daha görmedi ama gelecek hafta düzgün bir şekilde yaparak öğretmene göstericem.
Hoşçakal...!
melisa
b>Aktif-Üye!

sevdiğim hayvan :

MesajKonu: 892 Melisa Turhaner   Perş. Ekim 22, 2009 1:05 pm

Tarih:24/09/2009
Sevgili Günlüğüm,
Bugün 7. sınıfa başlayışımın ilk günüydü. 3. ve 4. derslerimiz Teknoloji Tasarım dersiydi. 3. ders SBS hakkında konuştuk. 4. derste öğretmenimiz geometik şekilleri sordu. Kare,üçgen,dikdörtgen gibi... Her boyutta aynı olanlarla değişebilenleri gösterdik. Öğretmenimiz her boyutta aynı olan şekillerden bir tanesini seçip bir birim oluşturmamız gerektiğini söyledi ve birçok birim yaparak bir düzen oluşturmamızı söyledi. Gelecek hafta kağıt, cetvel, ve makas getiricez...
Hoşçakal...!
Sponsored content

MesajKonu: Geri: 892 Melisa Turhaner   

892 Melisa Turhaner
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası