TEKNOLOJİ TASARIM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TEKNOLOJİ TASARIM

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesTIKLA İZLEKayıt OlGiriş yapİLETİŞİM
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Admin
339 Fatma Nur UNAL Vote_lcap339 Fatma Nur UNAL Voting_bar339 Fatma Nur UNAL Vote_rcap 
çağrı
339 Fatma Nur UNAL Vote_lcap339 Fatma Nur UNAL Voting_bar339 Fatma Nur UNAL Vote_rcap 
havvaozcelix
beza
prof.emreoktay
sebostan07
darklord
03ebru03
TAKM
Evren Uysal
Anahtar-kelime

339 Fatma Nur UNAL

YazarMesaj
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

rep puanı ver : 24
REP PUANI : 0
sevdiğim hayvan : 339 Fatma Nur UNAL 9keleb11

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimePerş. Mart 18, 2010 8:02 pm

13.03.2010
Sevgili günlüğüm,
Bu hafta tasarladıklarımızı öğretmenimize götürdük.Hem tasarımlarımız, hem de dosyalarımız incelendi.Gereken yorumlar yapıldı...Yani sevgili günlüğüm anlayacağın bu hafta da böyle geçti... 339 Fatma Nur UNAL Icon_wink
HOŞÇAKAL... 339 Fatma Nur UNAL Icon_king
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeCuma Şub. 19, 2010 7:19 pm

19.02.2010
Sevgili günlüğüm...
Bu hafta dersimizde ödevlerimizi anlatacaktık ancak ilk ders bir şey yapmadık...İkinci derste Ayşenur'un ve benim sınavımız vardı.Bu yüzden ikimizde ikinci derse girmedik.Zaten ikinci derste de birşey yapmamışlar.Yani anlayacağın bu haftalık bu kadar... 339 Fatma Nur UNAL Icon_biggrin

HOŞÇAKAL..! 339 Fatma Nur UNAL Icon_wink
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeCuma Şub. 12, 2010 1:46 pm

12.02.2010
Sevgili günlüğüm;
Bu hafta kurgu kuşağına geçtik.Öğretmenimiz yapacaklarımızı uzun uzuun yazdırdı.Haftaya ilk iki aşamayı yapmış olacağız.Yani gelişmeler haftaya... 339 Fatma Nur UNAL Icon_biggrin
HOŞÇAKAL...
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 9:26 pm

05.01.10

Sevgili günlüğüm...
Geçen hafta öğretmenimiz dosyalarımıza not verdi.Dosyalara not verirken birçoğumuzun yanlış bölüme günlük yazdığını söyledi.Ondan sonrada serbesttik zaten...Yani anlatacağım bununla sınırlı sevgili günlüğüm...

HOŞÇAKAL!
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeC.tesi Ara. 26, 2009 11:03 pm

26.12.2009

Sevgili günlüğüm...
Bu hafta öğretmenimiz kurgu kuşağı ürün dosyamızda neler bulunacağını anlattı.Hepimiz not aldık.Ardından öğretmenimiz çalışmalarımıza devam etmemizi söyledi.Herkes eksiklerini tamamlamaya koyuldu.Bende kendimdeki bazı eksikleri doldurup,öğremenime gösterdim.Öğretmenim şekilleri daha büyük çizmemi söyledi.Tam çizmeye koyuldum ki dersimiz bitti.Haftaya not alacağız.Bakalım neler olacak?!...

HOŞÇAKAL...
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimePerş. Ara. 17, 2009 7:08 pm

17.12.2009

Bu hafta ders işlemedik.Çünkü valilik meteorolojinin fırtına uyarısı karşısında okulları tatil etti.Yani anlatabileceğim pek fazla bir şey yok sevgili günlüğüm...
HOŞÇAKAL!...
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimePtsi Ara. 14, 2009 2:12 pm

14.12.2009
Sevgili günlüğüm...
Bu gün dersimizde bir hayalimizi tasarlayıp,arkadaşlarımıza anlattık.Öğretmenimiz ilk önce Murat arkadaşımızı kaldırdı.Ona hayalini anlattırdı.Aslında o bir hayalini değil de,bir sorunu ele almış.bunu öğretmenimizde belirtti.Arkadaşlarım çeşitli eleştirilerde ve önerilerde bulundular.Aslında ben de birşey tasarlamıştım ama benimki de bir sorun ile ilgiliydi.Başka bir şeye de geçemedim.
Şu portatif konusu benim aklımı kurcalıyor... 339 Fatma Nur UNAL Icon_idea 339 Fatma Nur UNAL Icon_study Tasarlamaya gelinceye kadar herşey mükemmel ama ondan sonrası biraz saksıları çalıştırmayı gerektiriyor.Çünkü portatif olarak tasarladığımız aracın gerçeğinide yapacağız.Herhalde kafamda büyüttüğüm kadar zor birşey değildir.Yapan nasıl yapıyor değil mi? 339 Fatma Nur UNAL Icon_biggrin
Bu haftalıkta bu kadar...
HOŞÇAKAL!
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeÇarş. Ara. 02, 2009 8:46 pm

02.12.2009
Sevgili günlüğüm...
Bu hafta dersimize bir kararsızlıkla başladık.Kararsızlığımızın nedeni,derste hangi konuyu işleyeceğimizdi.En sonunda portatif araç-gereçler düzenlemeyi konu olarak belirledik.Ben ve birkaç arkadaşım sınıfların notlararını düzenledik.Bu yüzden biz bir tasarımda bulunmadık.Bu hafta da böyle geçti anlayacağın... 339 Fatma Nur UNAL Icon_biggrin
HOŞÇAKAL...
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimePtsi Kas. 30, 2009 5:38 pm

30.11.2009
Sevgili günlüğüm,
Son dersimizde grev vardı.Bu yüzden okuldaki çoğu öğretmen gelmedi.Gelen öğretmenler arasında Kübra öğretmen de olduğu için dersimize girdik.Öğretmenimiz dosyalarımızla ilgili eksiklerimize baktı ve anlatacaklarımızı anlattırdı.Başka da bir şey işlemedik. 339 Fatma Nur UNAL Icon_evil Hülya ve ben "keşke
gelmeseydik" dedik ama geri de gitmedik.Gerçekten keşke gelmeseydik,çünkü hiçbir şey yapmadık... 339 Fatma Nur UNAL Icon_neutral Bakalım haftaya neler yapacağız?... 339 Fatma Nur UNAL Icon_wink
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeÇarş. Kas. 18, 2009 7:16 pm

339 Fatma Nur UNAL Adszgz
Bu da yaptığım düzenimin çizimi...
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeÇarş. Kas. 18, 2009 7:00 pm

18.10.2009
Sevgili Günlüğüm...
Bu hafta gerçekten yoğun bir haftaydı.Çünkü bu hafta yaptığımız birimlerden not alacaktık...Malum yazılı,performans ödevi vb haftası...Herkesi bir telaştır aldı gitti.Niye diye sorarsan bir çoğumuz bırak düzen kurmayı,birimlerini bile tamamlayamamıştı. 339 Fatma Nur UNAL Icon_razz Buna ben de dahil...Biliyorsun ki geçen hafta ben ve birkaç arkadaşım bilgi yarışmasına gittik.Bu yüzden de derse katılamadık.Derste öğretmenimiz dosya hazırlama görevi vermiş.Ve bu görevi nasıl yapacağımızıda bir güzel tarif etmiş.Tabi biz derste olmadığımızdan bunları kaçırdık.Kimse de dosya hazırlanacağını söylemedi.Heralde biz sormayınca onlar da gereksinim duymadı.Dosya hazırlamadan nasıl haberin oldu diye sorarsan;Bir gün boş boş siteyi dolaşırken bir arkadaşın günlüğünde okudum...Bir anda telaşlandım,bir de son günün 18 Kasım olduğunu görmeyeyim mi...Allaaah....!Hemen öğretmenime durumumu bildiren bir mesaj attım.Sonraki günler sürekli baktım öğretmenimden mesaj yok.Çıldıracaktım.Pazartesi günü bir arkadaşım (çok sağolsun) bana yapılacakları verdi.Ben bu ara rahatsızlandım o yüzden ertesi gün okula gidemedim.O gün yani dün o hasta halimle var gücümle dosyayı hazırlamaya birmimi yapmaya çalıştım.Herşeyi tamamlayıp dosyamı hazırladım ve koydum...Bu gün birimimi okula getirdim.Öğretmenimiz attığım mesajı okumuş bu yüzden bana ve diğer yarışmaya giden arkadaşlara bir hafta süre verdiğini söyledi.Ama ortada bir yanlış anlaşılma vardı,öğretmenimiz bizi yarışmacı sanmış ancak biz sadece seyirci idik.Şahsen yarışma da pek biligi yarışması sayılmazdı.Sorular gereğinden fazla basitti.Sonrasına gelirsek öğretmenimize doğru şekilde açıkladık.Öğretmenimiz o zaman bir hafta yapmayalım dedi ben izni aldığı için çok korktum çünkü internete de bazı işlemler yapılacakmış.Ama sonra sağolsun öğretmenimiz 2 gün daha süre verdi.Bende şimdi eksiklerimi tamamlayıp yarın teslim etmeyi düşünüyorum... 339 Fatma Nur UNAL Icon_smile 339 Fatma Nur UNAL Icon_study

En son prof.Fatma Nur tarafından Çarş. Kas. 18, 2009 7:20 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeÇarş. Kas. 11, 2009 8:33 pm

11.11.2009
Sevgili günlüğüm...
Bu haftaki dersimizde ben,Ayşenur,Hülyanur ve Aliyenur yoktuk.Hep beraber biligi yarışmasına gittik.Bu yüzden bu haftaki dersimiz kaçtı.Yarın arkadaşlarımdan bu günkü dersimizde ne işlediklerini sorarım.Sonra da açığım varsa kapatırım... 339 Fatma Nur UNAL Icon_wink Bu haftalık bu kadar...
HOŞÇAKAL 339 Fatma Nur UNAL Herz
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimePtsi Kas. 09, 2009 9:06 pm

09.11.2009
Sevgili günlüğüm bu hafta dersimizi işleyemedik.Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı Antalya 'daki tüm okulları tatil etti.Bunun nedeni ise meterolojinin şiddetli yağmur v efırtına uyrısı yapmasaydı.Ama denilen kadar büyük bir şey olmadı. 339 Fatma Nur UNAL Icon_rolleyes Ancak arkadaşlardan bazıları duymuş Alanya'da hortum çıkmış...Ben onların yalancısıyım. 339 Fatma Nur UNAL Icon_eek Yani tam bir şey bilmiyorum...Yani kısacası bir günlük dersimiz boşa gitti... 339 Fatma Nur UNAL Icon_sad
HOŞÇAKAL...
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeÇarş. Ekim 28, 2009 7:38 pm

28.10.2009
Bu hafta ki dersimizde öğretmenimiz benim gibi kolay yıpranabilecek malzemelerden birim yapan arkadaşlarıma "Çocuklar şimdi kullanacağınız birimlerin tamamını kesin daha sonra yapıştırırsınız."dedi.Bende öyle yaptım.Derste kullanacağım malzemeleri kestim.Biraz arttı onuda haftaya keserim artık.Kestikten sonra da silikon ile yapıştırmaya devam ederim.Ondan sonra da yavaş yavaş düzenimi oluşturmaya başlarım.Bu yıl hızlı,düzgün ve planlı çalışacağım,çünkü çıkardığım birim gözü hitab etmeli. 339 Fatma Nur UNAL Icon_biggrin 339 Fatma Nur UNAL Icon_farao
Bu haftalık bu kadar haftaya görüşmek üzere...HOŞÇAKAL! 339 Fatma Nur UNAL Icon_biggrin 339 Fatma Nur UNAL Icon_smile
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeCuma Ekim 23, 2009 7:13 pm

23.10.2009
Bu hafta birimlerimi yapmaya devam ettim.Hele şükür çift renkli kağıdıma geçebildim. 339 Fatma Nur UNAL Icon_razz 339 Fatma Nur UNAL Icon_biggrin 339 Fatma Nur UNAL Icon_cyclops Ancak beni bu sefer farklı bir sorun bekliyormuş.Kullandığım yapıştırıcım birimimi tutmuyordu.Öğretmenime söyledim.Sağolsun öğretmenim hemen çözümü buldu.Silikon ile yapıştırmamı önerdi ve bana bir silikon tabancası verdi.Hemen yapmaya başladım çünkü çok vakit kaybettim... 339 Fatma Nur UNAL Icon_rolleyes Allah'tan o tuttu.Şu anda herşey iyi gidiyor...Bakalım haftaya neler yaşayacağız! 339 Fatma Nur UNAL Icon_cool
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeCuma Ekim 16, 2009 6:43 pm

16.10.2009
Bu hafta birimlerimizi oluşturmaya devam ettik.Bu sefer yanımda çift renkli el işi kağıdı getirdim.Ondan yapmayı düşünüyorum.Ama ilk önce el işi kağıdım boşa gitmesin diye elimle A4 kağıtında biraz çalıştım birkaç tane birim oluşturdum.Artık birimimi rahat bir şekilde yapabiliyorum.Yani önümüzdeki hafta birim oluşturma konusun da sorun çıkacağını zannetmiyorum.
Etrafıma baktığımda arkadaşlarım genellikle küp,kare,üçgen gibi şekilleri kullanmış.Yanlış görmediysem bir tek benim birimim dikdörtgenden oluşuyor.Uzaktan herşey kolay gibi görünüyor ama o birimlerimizdeki düzeni tuuturana kadar hepimizin canı çıkıyor.Ama herkesin eli artık alışmştır herhalde.Yine de herkese kolay gelsin!
339 Fatma Nur UNAL Icon_sunny

En son Admin tarafından Ptsi Ekim 19, 2009 2:09 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : mesajın rengi düzenlendi .renkli yazı kullanmayın)
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: Geri: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeC.tesi Ekim 10, 2009 9:42 am

TARİH:10.10.2009
Bu hafta herkes farklı şekillerden birimler yaratmaya çalıştı.Ben bir hafta önce daire veya kare yapmayı düşünüyordum.Ama derste fikrim değişti.Şimdiki birimim dikdörtgen.Dikdörtgeni yaparken hiç uğraşmadım.Tamamen tesadüf oldu.Ama çıkan şekli gerçekten ben de beğendim.
Yaptğım birimi öğretmenime de gösterdim, o da güzel olduğunu söyledi. 339 Fatma Nur UNAL Icon_cheers 339 Fatma Nur UNAL Icon_biggrin Yaptığım birimleri birleştirerek bir kare oluşturmayı düşündüm.Ama birimlerim kare olarak tam birleşmedi.Sonra aklıma üçgen yapmak geldi.Ancak onu denemedim.Öğretmenimle beraber kareyi denedik.İkimzde yapamayınca, öğretmenim bunları kullanarak bir üçgen de oluşturabileceğimi söyledi.Fakat daha üçgeni denemedim.Önümüzdek hafta el işi kağıdıyla deneyeceğim.Bu hafta gerçekten çok güzel geçti.Güzel geçmesinin sebebi hem kendimin hem de öğretmenimin beğendiği bir birim yapmaktı herhalde... 339 Fatma Nur UNAL Icon_geek 339 Fatma Nur UNAL Icon_king 339 Fatma Nur UNAL Icon_queen 339 Fatma Nur UNAL Icon_farao
prof.Fatma Nur
b>Aktif-Üye!

339 Fatma Nur UNAL Empty
MesajKonu: 339 Fatma Nur UNAL   339 Fatma Nur UNAL Icon_minitimeC.tesi Ekim 03, 2009 10:42 am

Bu hafta ilk dersimizde yeni yılımızda neler yapacağımızdan bahsettik.Bu yıl düzen kuşağında kullanacağımız birimlerimizi kendimiz yapacakmışız.Ardından öğretmenimiz bize çeşitli geometrik cisimlerden bahsetti.Kullanacağımız birimler bu geometrik şekillerden oluşacakmış.Kullanacğım şekil hakkında hala kararsızım...Kare mi yoksa daire mi 339 Fatma Nur UNAL Icon_question
İkinci dersimizde ilk önce günlüklerimizi nereye yazacağımızı ve alacağımız malzemeleri öğrendik.Ardından da öğretmenimizle beraber sohbet ettik.
Kısacası bu haftaki dersimiz böyle geçti 339 Fatma Nur UNAL Icon_smile 339 Fatma Nur UNAL Icon_smile 339 Fatma Nur UNAL Icon_smile 339 Fatma Nur UNAL Icon_smile 339 Fatma Nur UNAL Icon_wink 339 Fatma Nur UNAL Icon_wink 339 Fatma Nur UNAL Icon_wink 339 Fatma Nur UNAL Icon_wink 339 Fatma Nur UNAL Icon_wink

En son prof.Fatma Nur tarafından Cuma Ekim 23, 2009 7:06 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : numaranızı yazın)

339 Fatma Nur UNAL
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 7/A Fatma Nur ÜNAL
» 1416 Mustafa Ünal
» 549 fatma ceren okudan
» 549 fatma ceren okudan
» 549 fatma ceren okudan